Valsts veselības apdrošināšanas platformai pieslēgtas visas datubāzes: iespēja pārbaudīt savu apdrošināšanas statusu

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka valsts veselības apdrošināšanas platformai, kas nodrošina iedzīvotāju apdrošināšanas statusu atspoguļošanu tiešsaistē, ir veiksmīgi pieslēgtas visas datubāzes. Jāņem vērā, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, kas paredz līdz 2019. gada 1. jūlijam atlikt valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu dalīšanu divos “grozos”. Tas nozīmē, ka līdz minētajam termiņam ārstniecības iestādes nepārbaudīs pacientu apdrošināšanas statusus un turpinās sniegt veselības aprūpes pakalpojumus līdzšinējā kārtībā. Jāņem vērā, ka iedzīvotājam, lai viņš no 1.jūlija varētu saņemt pilno medicīnas pakalpojumu apjomu, būs jābūt apdrošinātam. 

Pieslēdzot platformai visas datubāzes, absolūtam vairākumam iedzīvotāju ir noteikts veselības apdrošināšanas statuss un tas jau ir redzams valsts E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv. Lai savu personīgos datus apskatītu, sākumlapā nepieciešams izvēlēties izvēlni PIESLĒGTIES, IZMANTOJOT SAVUS PERSONĪGOS AUTENTIFIKĀCIJAS DATUS (banku autentifikācija, e-paraksts), pēc tam izvēloties sadaļu “Apdrošināšanas statuss”).

NVD gan brīdina, ka šiem datiem šobrīd vēl ir informatīvs raksturs, jo datubāzē tiek precizēti dati par orgānu donoriem, sociālās aprūpes iestāžu iemītniekiem u.c. informācija, kā arī vienlaikus norit ielādēto datu kvalitātes pārbaude. Ja iedzīvotājs konstatē neatbilstību E-veselības portālā atspoguļotajā apdrošināšanas statusā, NVD aicina par to informēt E-veselības lietotāju Atbalsta dienestu, rakstot e-pastu uz atbalsts@eveseliba.gov.lv


Lubānas apvienības teritorijā veselības aprūpi nodrošina:

1. Ģimenes ārstu prakses;

2. Zobārstniecības prakses;

3. Lubānas Sociālā aprūpes centra Ambulatorā nodaļa;

Nelielu traumu, pēkšņu saslimšanu gadījumos vai hronisku slimību saasinājuma gadījumos iedzīvotāji var vērsties pie ģimenes ārstiem un feldšeriem. 

Ārpus ģimenes ārsta darba laika: ĢIMENES ĀRSTU KONSULTATĪVAIS TĀLRUNIS 66016001 pieejams darba dienās no 18:00-8:00, brīvdienās un svētku dienās visu diennakti.

Ja trauma vai saslimšana ir veselībai un dzīvībai bīstama, tad jāzvana neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai 113.

Informāciju par visiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem un to saņemšanas kārtību iedzīvotāji var iegūt arī zvanot uz Nacionālā veselības dienesta BEZMAKSAS INFORMATĪVO TĀLRUNI 80001234, darbdienās no plkst. 8.30 līdz plkst. 17.00!

 

 Lubānas Sociālās aprūpes centrs

Adrese:  Oskara Kalpaka iela 12, Lubāna, Madonas novads, LV-4830

Tālrunis: 64894381

Ģimenes ārstu konsultatīvais dienests: 66016001

Neatliekamā medicīniskā palīdzība: 113

Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvais tel.: 80001234

 

Lubānas apvienības pārvaldes vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”) papildus informāciju skat. šeit.